Kalendář akcí

Zobrazit měsíc:
datum: 10.06.2023  
název: Den otevřených sklepů
popis: Jedinečná možnost ochutnat vína místních vinařů kde: Horní a Dolní Věstonice
odkaz: https://sklepyvestonice.cz/ vzdálenost: 0-5km

Festival otevřených sklepů zavede návštěvníky, jako již tradičně, k široké škále výrobců od malovinařů po prestižní firmy dodávající vína do špičkových gastronomických podniků.

Zůčastnění vinaři
Moravčíkova vína, Top Wine, Chovanec Jaromír, Vinařství Gorčík David, Zmiko, Vinařství pod Martinkou, Vinohrad CZ, Zajíček Miroslav, Věstonické sklepy, Moravský sklepmistr Milan Pavelka, Vinařství Ladislav Langr


Zajímavé shrnutí z roku 2008

http://vins.blog.cz/0807/dny-otevrenych-sklepu-vestonice-4-a-5-cervence

datum: 24.06.2023  
název: Los Glgos Deutz-Fahr Cup
popis: Dvoudenní turnaj v malé kopané pro různé věkové kategorie. kde: Horní Věstonice
odkaz: http://losglgos.cz/ vzdálenost: 500m

Turnaj se koná v termínu 29.června.-1. července. Bude se hrát v místním sportovním areálu, který je vybaven závlahovým systémem, tudíž kvalita povrchu je zaručena. Tento turnaj je pořádán již desátým rokem.


Přihlásit se můžete zde:
e-mail: fk-hornivestonice@email.cz
telefon: Machala Lukáš 607 189 538,

Konečná uzávěrka přihlášek je 16.června.

Hrát se bude podle pravidel malé kopané, na travnatých hřištích o rozměrech 40x20 metrů 2x12 minut. Bude 8 čtyř členných skupin, kde postoupí do nedělní části turnaje dva nejlepší týmy. V neděli budou 4 čtyř členné skupiny. Do čtvrtfinále postupují dva první týmy, kde se bude hrát už vyřazovacím způsobem.

Během celého víkendu se bude točit samozřejmě výborné pivečko a grilovat selátka a jiné pochutiny (guláš, klobásy apod.). Na sobotní večer je plánovaná diskotéka. V areálu je možnost stanovat nebo
se ubytovat v našem penzionu.

datum: 24.06.2023  
název: Slavnosti piva
popis: Ideální odpoledne pro vyznavače zlatavého moku kde: Strachotín
odkaz: vzdálenost: 6km
datum: 22.07.2023  
název: Tradiční krojované hody
popis: Bavory kde: Bavory
odkaz: http://www.bavory.cz vzdálenost: 7km
datum: 29.07.2023  
název: Babské krojované hody
popis: Tradiční babské hody v místních krojích! kde: Dolní Věstonice
odkaz: vzdálenost: 2km

Tradiční babské hody v místních krojích! Tradiční babské hody se stavěním máje za doprovodu cimbálové muziky v pátek v 19.00 hodin, průvod krojovaných žen v sobotu v 14.00 hodin, od 20.00 hodin hodová zábava s dechovou hudbou.

datum: 12.08.2023  
název: Tradiční krojované hody
popis: Horní Věstonice kde: Horní Věstonice
odkaz: vzdálenost: 400m
datum: 12.08.2023  
název: Mikulovské pivobranní
popis: Na moravě nepijem jen víno kde: Mikulov
odkaz: http://www.mikulovskepivobrani.cz/ vzdálenost: 9km

Jsme národem pivařů. Zlatý nápoj z chmelu byl vždy naším bohatstvím, nápojem, který proslavil Českou republiku po celém světě. Každým rokem se pořádají různé pivní slavnosti a festivaly, kde tento zpěněný nápoj teče proudem. Ale na Jižní Moravě, v oblasti krásné přírody a památek, se všude oslavuje hlavně víno, a propagace kvalitního piva tu chybí.

datum: 19.08.2023  
název: Tradiční krojované hody
popis: Perná kde: Perná
odkaz: http://www.obec-perna.cz/ vzdálenost: 3km
datum: 26.08.2023  
název: Tradiční krojované hody
popis: Dolní Dunajovice kde: Dolní Dunajovice
odkaz: http://www.dolni-dunajovice.cz/ vzdálenost: 5km
datum: 09.09.2023  
název: Pálavské vinobraní
popis: Tři dny bujarého veselí s rozmanitým programem. kde: Mikulov
odkaz: http://www.palavske-vinobrani.cz/ vzdálenost: 10 Km

Pěstování a zpracování hroznů rozvíjeli na jižní Moravě již staří Římané. A přes šedesát let se vínu každoročně vzdává hold – také letos se bude v Mikulově druhý zářijový víkend slavit. Přijeďte i vy pozdravit krále Václava IV., ochutnat letošní burčák, rozdovádět chuťové buňky gastronomickými specialitami a zažít výjimečnou kulturní show. Vystoupí na něm národopisné soubory, cimbálové muziky i dechové hudby a chybět nebudou ani koncerty hvězd české i zahraniční hudební scény. To vše na Náměstí, Kozím hrádku, amfiteátru, v zámecké zahradě i na zámku, kde proběhne další ročník Mistrovství ČR v rozeznávání vůní ve víně. Pořadatelé lákají rovněž na historický průvod, řemeslnou i vinařskou tržnici, stánky s vínem, burčákem a dalšími lahůdkami či na tradiční nedělní výstup na Svatý kopeček. Pálavské vinobraní nezapomíná ani na děti a nabídne jim spoustu her, soutěží a atrakcí.

datum: 16.09.2023  
název: Podzimní vinařská stezka
popis: Degustace vína spojená s výletem na Pálavu. kde: Pavlov
odkaz: https://www.vinarskastezka.cz/ vzdálenost: 6km

Pravidla Vinařské stezky:

Nejdříve budete mít možnost ochutnat v Kulturním domě v Pavlově soutěžní vína (15 vinařství po 3 vzorcích). Poté obdržíte degustační lístek s plánkem a můžete vyrazit na značenou trasu, která Vás provede svahy Pálavy, nádhernou přírodní rezervací kolem hradu Děvičky zpět do Pavlova. Na této trase o délce cca 5,5 km narazíte na 15 stanovišť, kde ochutnáte vzorky vín - Vaším úkolem bude zaznamenat do degustačního lístku správný tip na odrůdu vína. Z 15ti stanovišť bude 7 ve vinařských sklepech ve spodní i horní části obce Pavlov a 8 stanovišť bude v přírodě na svazích Pálavy. Během trasy se dozvíte formou hry o zajímavostech unikátní přírodní rezervace Chráněná krajinná oblast Pálava. Na posledním stanovišti odevzdáte pořadatelům vyplněný degustační lístek a pak se již můžete těšit na slavnostní večer s rautem a kapelou

datum: 17.09.2023  
název: Za burčákem do Strachotína
popis: Srdečně zveme všechny milovníky burčáku, ale i vína na tradiční otevřené sklepy kde: Strachotín
odkaz: http://www.vinaristrachotin.cz/ vzdálenost: 6km

Srdečně zveme všechny milovníky burčáku, ale i vína na tradiční otevřené sklepy „Za burčákem do Strachotína“. Ochutnáte burčáky bílé i růžové, sladší i prokvašenější, užijete si den plný pohody v krásné krajině pod Pálavou. Těšíme se na společné setkání. Vinaři ze Strachotína  

datum: 06.10.2023  
název: Burčákové slavnosti
popis: Slavnosti burčáku kde: Hustopeče
odkaz: http://www.burcakoveslavnosti.cz/ vzdálenost: 14 km

Dukelské náměstí se opět promění ve středověké místo s historickým tržištěm s ukázkami tradičních řemesel a zvěřincem. V mázhausech poteče burčák proudem a víkend plný zážitků slibuje vystoupení hudebních kapel, divadelníků a kejklířů

datum: 28.10.2023  
název: Výlov rybníka Vrkoče
popis: Slavnostní výlov, komentovaná práce, prodej ryb a rybích specialit kde: Ivaň
odkaz: http://www.rybnikarstvi-pohorelice.cz/ vzdálenost: 11 km

 Výlov začíná každý den vždy v 7,30 hod. zátahem, jež je doprovázen odborným výkladem. Na koruně hráze rybníka budou mít návštěvníci možnost shlédnout expozici živých sladkovodních ryb. V průběhu celého dne bude výlov komentován, návštěvníci se budou mít možnost dozvědět více o chovu ryb, rybníkářství v ČR a jeho tradici, mimoprodukčních funkcích rybníků, vodoprávní problematice rybníkářství, zpracování ryb a výrobě rybích výrobků, základní informaci o firmě Rybníkářství Pohořelice a.s.

Pro návštěvníky výlovu je připraven prodej živých ryb, rybích výrobků (čerstvých, mrazených, uzených a marinovaných), rybích specialit a široká možnost občerstvení, jakož i bohatý doprovodný program až do večerních hodin. Za zmínku stojí slavnostní pasování na rybáře, kdy při tomto tradičním ceremoniálu jsou noví zaměstnanci firmy přijímáni do cechu Petrova.

datum: 11.11.2023  
název: Svatomartinské víno
popis: Ochutnejte i Vy mladé Svatomartinské víno s osobitým a jiskrným charakterem. kde: Horní Věstonice, Mikulov, Valtice, Lednice
odkaz: http://www.svatomartinskevino.cz/ vzdálenost: 0-10km

Svatomartinská vína jsou první vína ročníku, se kterým si podle tradice můžete přiťuknout na
sv. Martina 11. listopadu v 11 hodin
. Jedná se o vína svěží a ovocitá, která sice zrála pouhých pár týdnů, ale za tuto dobu už stačila získat svůj osobitý charakter.

Svatomartinská vína mají lehkou barvu i chuť a nižší obsah alkoholu, obvykle okolo 12 procent.

Abyste si však mohli vychutnat přirozenou svěžest mladého vína, měli byste jej spotřebovat nejpozději do jara, poté víno může ztratit svoji výjimečnou chuť i svěžest.

datum: 11.11.2023  
název: Svatomartinský Mikulov
popis: Již 12. ročník tradiční akce Svatomartinský Mikulov se opět vrací. Tentokrát proběhne od pátku 11. do neděle 20. listopadu. kde: Mikulov
odkaz: https://www.mikulovskarozvojova.cz/kalendar-akci vzdálenost: 15km
datum: 18.11.2023  
název: Den otevřených sklepů
popis: Ochutnejte nový ročník kde: Horní Věstonice
odkaz: https://sklepyvestonice.cz/ vzdálenost: 0,5km
datum: 25.11.2023  
název: Den otevřených sklepů
popis: Jedinečná možnost ochutnat vína místních vinařů kde: Pavlov
odkaz: https://www.vinaripavlov.cz/ vzdálenost: 6

Tradiční „den otevřených sklepů“ připravují jihomoravští vinaři z vinařského spolku VINITORES PALAVIENSIS v Pavlově u Mikulova ve spolupráci s obecním úřadem v Pavlově poslední listopadovou sobotu. Od 11.00 do 18.00 hodin bude otevřen rekordní počet 12 pavlovských sklepů. Zároveň bude otevřena obecní vinotéka.

V každém sklepě bude pro návštěvníky připraveno k ochutnávce cca 8 vzorků vín. Budete mít možnost nejen ochutnat kvalitní pálavská vína, ale prohlédnout si prostředí pavlovských vinných sklepů a seznámit se s pavlovskými vinaři.

Vstupenky se budou prodávat v informačním centru akce - v Kulturním domě v Pavlově, (ve středu obce na křižovatce ulic Klentnická a Lužní). Prodej vstupenek bude probíhat od 10.30 do 17.00 hod.

Cena vstupenky: 700 Kč obsahuje:
- poukázky na odběr vín ve sklepích, účastnících se akce, za 400 Kč (4 x 100 Kč)
- ochutnávku vín ve sklepích
- degustační skleničku, katalog, tužku, tašku

Dne otevřených sklepů v Pavlově se budou účastnit tato vinařství:
- ing. Zdeněk Mikulský
- Réva Rakvice / sklep Pavlov
- Reisten, s.r.o.
- Vinařství Pavlov / Bohemia Sekt
- Vinařství Abrlovi
- Milan Zatloukal
- Jiří Šilinek
- Vilém Topolanský
- ing. Jan Garčic
- ing. Pavel Krška / Palavia Vinum
- Georgios Ilias
- Vladimír Foltýn

datum: 02.12.2023  
název: Rozsvícení stromečku
popis: Tradiční rozsvěcování vánočního stromečku a započetí adventu. kde: Horní Věstonice
odkaz: vzdálenost: 400m

Začátek v 15:00

Doprovodný program
- punč
- vystoupení školčátek
- slovo starosty

datum: 17.12.2023  
název: Běh na Děvín
popis: Závody v běhu do vrchu kde: Perná
odkaz: http://www.znojemskebehani.ic.cz/ vzdálenost: 4km

Propozice závodu:

 
Typ:   Přespolní běh
     
Zařazen do:   Znojemský běžecký pohár
Okres/Stát:   Břeclav, Česká republika
Pořadatel:   AK Perná
Adresa organizátora:   František Kolínek 691 86 Perná 244
Telefon:   606527724, 519517155
E-mail:   elekol@centrum.cz
     
Místo startu:   Perná u kostela
Prezentace:   od 9 hodin
Čas prvního startu:   10:20
Čas hlavního závodu:   11:20
Vypsané kategorie:   vše
Účast v minulém roce:   104 závodníků
Délka hlavního závodu:   10,1 Km
Další tratě:   Muži nad 70 let a ženy 6,5 km, děti 1-2km
Popis terénu tratě:   Hlavní závod, 40% silnice, 60% teren děti silnice
     
datum: 06.01.2024  
název: Košt pomazánek a mladých vín
popis: Každoroční jedinečná událost kde: Perná
odkaz: vzdálenost: 3km
V sobotu 7. ledna 2023 od 17 hodin
proběhne v sále kulturního domu v Perné
Ochutnávka mladých vín
a pomazánek.
 
datum: 18.02.2023  
název: Tour de sklep
popis: kde: Popice
odkaz: http://www.tourdesklep.cz/ vzdálenost: 8km
datum: 14.03.2023  
název: Výstava vín Březí
popis: K ochutnání bývá kolem 700 vzorků vína z Březí a širokého okolí kde: Březí
odkaz: vzdálenost: 10 km
datum: 18.03.2023  
název: Jarní vinařská stezka
popis: Degustace vín spojená s výletem na Pálavu kde: Pavlov
odkaz: http://www.vinarskastezka.cz/jarni-vinarska-stezka.html vzdálenost: 6km
datum: 25.03.2023  
název: Slavnosti mandloní a vína
popis: Oblíbený mandlový foodfestival v srdci mandloní a vína nabídne program na celý víkend. Nenechte si to ujít! kde: Hustopeče
odkaz: https://www.slavnosti-mandloni.cz/ vzdálenost: 15km
datum: 08.04.2023  
název: Výstava vín Pavlov
popis: Ochutnáte až 600 vzorků nejen z Pavlova kde: Pavlov
odkaz: http://otevrene-sklepy-pavlov.cz/ vzdálenost: 6 km
datum: 09.04.2023  
název: Velikonoční košt vín
popis: Místní výstava vín kde: Dolní Věstonice
odkaz: https://www.obecdolnivestonice.cz/uvod/ vzdálenost: 3km
datum: 15.04.2023  
název: Otevřené sklepy
popis: Přijeďte ochutnat to nejlepší, co se zde urodilo. kde: Perná
odkaz: http://www.sklepyperna.cz vzdálenost: 3km
datum: 22.04.2023  
název: Jaro na Mikulovsku
popis: Festival otevřených sklepů představuje dvakrát ročně vinaře a jejich vína přímo ve sklepech. Ve třech až pěti sousedních obcích otevře své vinné sklepy zhruba třicítka nejlepších vinařů oblasti. Mezi kde: Mikulov, Březí a Dolní Dunajovice
odkaz: https://www.otevrenesklepy.cz/Organizace vzdálenost: 5km
datum: 29.04.2023  
název: Výstava vín Perná
popis: Tradiční košt vín s cimbálovou muzikou. kde: Perná
odkaz: http://www.obec-perna.cz vzdálenost: 3km
datum: 29.04.2023  
název: Otevřené sklepy
popis: kde: Pavlov
odkaz: https://www.vinaripavlov.cz/den-otevrenych-sklepu-v-pavlove-jarni-termin-29.4.2023?sid=ff538496c1b8e vzdálenost: 10km
datum: 05.05.2023  
název: Valtické vinné trhy
popis: Wimbledon mezi výstavami vín kde: Valtice
odkaz: http://www.vinnetrhy.cz/ vzdálenost: 23Km
datum: 06.05.2023  
název: Zahájení sezony ATC Merkur
popis: kde: ATC Merkur
odkaz: http://www.kemp-merkur.cz/ vzdálenost: 9km
datum: 06.05.2023  
název: Přehlídka otevřených sklepů
popis: kde: Březí, D.Dunajovice
odkaz: https://dunajovskekopce.cz/ vzdálenost: 10-15km
datum: 13.05.2023  
název: Výstava vín Horní Věstonice
popis: Tradiční výstava vín s cimbálovou muzikou. kde: Horní Věstonice
odkaz: http://www.horni-vestonice.cz vzdálenost: 400m
datum: 27.05.2023  
název: Euro Bike Fest
popis: Východoevropské finále v custombike buildingu kde: ATC Merkur
odkaz: http://www.eurobikefest.cz/ vzdálenost: 9km
datum: 27.05.2023  
název: Slavnosti města Mikulova
popis: Malé vinobraní kde: Mikulov
odkaz: http://www.slavnostimestamikulov.cz/ vzdálenost: 9km
datum: 03.06.2023  
název: Dětský den
popis: Zábava nejen pro děti kde: Horní Věstonice
odkaz: http://www.horni-vestonice.cz vzdálenost: 0,5km
datum: 03.06.2023  
název: Festival Radosti a Života
popis: kde: ATC Merkur
odkaz: https://www.festival-radosti.cz/ vzdálenost: 5km

Nová rezervace
Jméno:    Příjmení:  
Ulice:   Město:  
Stát:   PSČ:  
Telefon:   Email:  
Příjezd:   Odjezd:  

číslo pokoje  osoby nad 17 let   děti 3-17 let   děti do 3 let   postýlka 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14


Dodatečné informace  

Souhlasím s obchodními podmínkami

Souhlasím s přihlášením k odběru newsletteru
V tento termín je zvolený pokoj obsazen.
Vyberte si prosím jiný pokoj, případně jiné volné datum.

Děkujeme.
Tento pokoj je předrezervován.
Momentálně vedeme jednu nebo více nepotvrzených rezervací.
Pokud máte zájem o ubytování v tomto termínu v tomto pokoji, prosím kontaktujte nás na telefoním čísle:
+420 605 834 713..

Děkujeme.